Zajęcia pt. "Dbajmy o naszą sprawność ruchową"

30-10-2019

W poniedziałek 21 października, uczniowie Szkoły Podstawowej z klas 7 bAU, 6 aAU + 8 bAU, 7 aAU + 8 aAU, 4 bU + 5 aU, 5 aAU, 3 bAU, 4 aU, 4 bAU, 2 aAU + 3 aAU wzięli udział w zajęciach ruchowych pt.: ,, Dbajmy o naszą sprawność ruchową”.

Zawodnicy mieli do pokonania 3 stacje. Do ich zadań należało m. in.: poruszanie się w pozycjach niskich po materacu, przeskoki do kółek, przejście przez szarfę, strzał do bramki, rzuty do celu, podciąganie po ławeczce, tor zwinnościowy ze ścieżką stymulacji stóp, zapinanie kurtek na zamek i guziki, stanowisko do nawlekania, ubieranie się, poszukiwanie określonych przedmiotów ze ścinek papieru, wieszanie prania, jazda na deskorolce, zabawa w "Sadzenie i zbieranie ziemniaków”, wspólne przejście z liną, przenoszenie i turlanie piłki lekarskiej, przejście z woreczkiem na głowie, rzut do ruchomego celu. Na jednej stacji osoby czekające na swoją kolej kolorowały tematyczne obrazki.i napis: Dbajmy o naszą sprawność ruchową.

Po skończonej zabawie uczniowie dostali drobne upominki oraz naklejki. Pomimo tego że zadania nie należały do łatwych, wszyscy uczniowie je wykonali i świetnie się bawili.