Finał Szlachetnej Paczki

13-12-2019

W ubiegły weekend w  Zespole Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusz Korczaka w Pszczynie odbył się Finał Szlachetnej Paczki. Szlachetna Paczka to pomoc dla tych, którzy o nią nie proszą, ale jej bardzo potrzebują. Na kilka dni przed wielkim finałem, uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły również zdecydowali się przyłączyć do tego przedsięwzięcia i pomóc jednej z rodzin. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych, w ciągu zaledwie czterech dni udało się zorganizować ogromną liczbę zapasów żywności, środków czystości oraz odzież. Niemożliwym wydawało się w tak krótkim czasie spełnienie jednego z marzeń potrzebujących, a było nim otrzymanie laptopa. Jednak dzięki wielkiemu sercu osoby niezwiązanej z życiem naszej szkoły, udało się pozyskać laptop i obdarować nim potrzebujących.

Bardzo dziękujemy wszystkim: uczniom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym oraz pani Agacie za wszelkie dobro i zaangażowanie w niesienie pomocy dla innym.

Monika Piontek