Informacja dla uczniów dotycząca zdalnego nauczania

25-03-2020

Drodzy Uczniowie
Od 25 marca do odwołania rozpoczynamy nauczanie na odległość obowiązujące Was wszystkich. Lekcje będą realizowane wg planu lekcji, ale będą się odbywały w nowych godzinach:
1 lekcja 9.00 –9.25
2 lekcja 9.30–9.55
3 lekcja 10.00 –10.25
4 lekcja 10.30 –10.55
5 lekcja 11.00 –11.25
6 lekcja 11.30 –11.55
7 lekcja 12.00 –12.25
8 lekcja 12.30 –12.55
Nauczyciele będą Wam wysyłać różne zadania i pytania na które będziecie musieli odpowiedzieć oraz polecenia i ćwiczenia, które będziecie musieli wykonać. Możecie kontaktować się z Waszymi nauczycielami poprzez e-dziennik w czasie lekcji, ale jeśli nie będzie to konieczne i nauczyciel nie będzie tego wymagał możecie odebrać wiadomość w każdym innym czasie. Ważne, żeby wykonać polecone zadania. Czasem będzie to przeczytanie rozdziału w podręczniku, czasem obejrzenie prezentacji czy filmu, czasem praca pisemna, obliczenia matematyczne lub po prostu przygotowanie potrawy, narysowanie rysunku i wiele innych. Co i jak będzie do zrobienia zależy od nauczyciela i przedmiotu. Nauczyciele oprócz logowania się na e-dzienniku będą mogli prowadzić zajęcia on-line za pomocą różnych innych narzędzi np. na platformie e-podreczniki, Messenger, skype, założonym koncie klasowym. Proszę, dostosujcie się do formy zaproponowanej przez nauczyciela.
Wasza praca może być oceniona, a o sposobie i formie oceny poinformują Was nauczyciele.
Oczywiście nauczyciel będzie miał z Wami stały kontakt. Możecie go o coś zapytać poprzez e-dziennik w czasie lekcji lub w inny sposób, uzgodniony z nauczycielem. Niektórzy z Was już założyli klasowe grupy na portalach społecznościowych albo specjalne konta e-mail i tam wymieniacie informacje.
Pamiętajcie, że nie jest to czas wolny, chociaż spędzacie go w domu, prosimy więc, byście potraktowali te zalecenia poważnie. W e-dzienniku odnotowana będzie Wasza obecność podczas zajęć na odległość, jeśli będziecie wypełniać zadania. Jeśli jednak ktoś zlekceważy swoje obowiązki i nie nawiąże kontaktu z nauczycielem, będzie miał odnotowaną nieobecność.
Drodzy Uczniowie, prosimy Was, byście czas zdalnej nauki poświęcili na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności oraz rozwijanie zainteresowań. Dbajcie o siebie i uważajcie oraz wypełniajcie powierzone Wam zadania.
Życzymy dużo zdrowia i pozdrawiamy serdecznie
Dyrekcja i Nauczyciele