"Dzień ziemi" podsumowanie

24-04-2020

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas” (F. Pitt)

Dbanie o naszą planetę jest jednym z podstawowych zadań każdego człowieka. Tegoroczny Dzień Ziemi kończy realizowaną w bieżącym roku szkolnym innowację pedagogiczną
„z Energią Kretywnie twOrzymy”. Czas jej trwania był niepowtarzalną okazją do przekonania się, że z pozoru niepotrzebne przedmioty mogą zyskać drugie życie dzięki wykorzystaniu ich w działaniach plastycznych. Stworzone w ramach innowacji prace były podziwiane na szkolnym korytarzu, jednakże na podsumowującą projekt wystawę przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Na zakończenie, chcemy podziękować wszystkim osobom, które dzieliły się z nami rozmaitymi, schowanymi głęboko w szafie, często zapomnianymi rzeczami, które inspirowały nas do kolejnych działań. Poniższe zdjęcia pokazują ogromne zaangażowanie uczniów, którzy za każdym razem zaskakiwali nas swoimi pomysłami na wykonanie zadanych im prac.