Efekty projektu "11 LISTOPADA"

11-11-2020

W naszej szkole uczniowie i nauczyciele biorą udział w realizacji zajęć metodą projektu.

Temat projektu: 11 listopada – Święto odzyskania Niepodległości

Termin realizacji: 2-11 listopada 2020

11listopada, to dzień szczególny dla każdego Polaka, bowiem w tym dniu obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w zajęciach metodą projektu, poszukują wiedzy o Święcie Niepodległości w oparciu o różne źródła poznawcze. Dzielą się wiedzą na temat symboli narodowych, pracują ze słownikami, mapami, poznają historię narodu polskiego, historię swojej rodziny. Tworzą mapy myśli, prace plastyczne, wypowiedzi pisemne, prezentacje multimedialne, przeprowadzają wywiady i spisują wspomnienia rodzinne z okresu II wojny światowej. Dla osób zainteresowanych proponujemy rodzinny quiz wiedzy o Polsce.

W realizacji projektu biorą udział uczniowie na różnym poziomie edukacyjnym. Nauczyciele zaangażowani w realizację projektu dostosowują treści i zagadnienia do możliwości i umiejętności uczniów.

Po zakończeniu realizacji zajęć metodą projektu, każdy uczestnik będzie mógł odpowiedzieć na pytanie : Co to jest niepodległość?

„ - Teraz wiem już na pewno, każde dziecko dziś woła, to polski dom, polska szkoła..” TO POLSKA

Efekty projektu "11 LISTOPADA"