30-11-2020

25 listopada Świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia, w naszym oddziale szkoły przy Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach. Nasze uczennice mogły doświadczyć wielu niezapomnianych chwil wykonując pracę plastyczną związaną z tym wydarzeniem.

Pod czujnym okiem swych nauczycielek wykonały Misia z gazety, smakowały pyszny miodek, ćwiczyły logopedycznie z misiem, podejmowały wyzwania matematyczne z misiami, a także rozpoznawały emocjonalną pantomimę, bo przecież "Czy to jutro czy to dziś wszystkim jest potrzebny Miś!„
Życzymy Wszystkim pozytywnych emocji w tym dniu i przytulajmy się jak najczęściej nie tylko.....do Pluszowego Misia!

Warsztat z okazji Dnia Pluszowego Misia został przygotowany przez nauczycieli ZS nr 3 Specjalnych- oddział Pielgrzymowice (D.Prysak, M.Kuboszek) przy Współpracy z Fundacją:” Moja Przyszłość, a także Uniwersytetem Śląskim.

Warsztat wraz z załącznikami został przekazany (w formie wydrukowanej oraz online) w ramach współpracy i promowania pracy z uczennicami z niepełnosprawnością intelektualną do następujących placówek:

- Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie
- Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu
-Przedszkola Terapeutycznego Słoneczna Kraina w Cieszynie
- Przedszkola Publicznego w Golasowicach
- Przedszkola Publicznego Pielgrzymowicach
- Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Londzina w Zabrzegu
- Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czechowicach - Dziedzicach
- Szkoły Podstawowej nr. 39 dla dzieci niesłyszących i słabosłyszących oraz z afazją w Bielsku
- Przedszkola Publiczne nr 16 im. Cz. Janczarskiego w Żorach