"Razem na święta" - Szlachetna paczka

15-12-2020

Akcja „Razem na Święta” może przyjmować różne formy, a w jej ramach mogą mieścić się różne formy działań nie tylko uczniów, ale również inicjatywy nauczycieli. Z takiego założenia wyszły p. Ewa Golda, p. Jadwiga Winek i p. Mirela Wagstyl, które postanowiły zaangażować się w „Szlachetną Paczkę”. Wspomogło ich wielu nauczycieli oraz pracowników Zespołu Szkół nr 3, którzy również chcieli mieć swój udział w tym Bożonarodzeniowym cudzie. Ten rok dla wielu z nas był trudny. Są jednak wśród nas osoby, dla których problemy, niedogodności i bieda są codziennością. Los nie oszczędzał p. Zdzisławy i jej rodziny, a warunki, w jakich przychodzi jej mieszkać, zagrażają zdrowiu i życiu – grzyb na ścianie, dziurawa rura w kozie i brak ciepłej wody to tylko niektóre z problemów, z jakimi przychodzi im się mierzyć każdego dnia. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są czasem magii i cudów. Przez 3 tygodnie w Zespole Szkół nr 3 zbierane były dary – żywność, środki czystości, odzież, przybory szkolne oraz inne przedmioty, które stanowiły zaspokojenie podstawowych potrzeb rodziny, ale również stanowiły specjalne podarunki. Dodatkowo w tym samym czasie zbierano środki finansowe, dzięki którym będzie można w okresie poświątecznym przeprowadzić remont, opłacić energię elektryczną i zapewnić dostęp do ciepłej wody. Szczególnym wydarzeniem podczas zbiórki były szkolne „Mikołajki”. To właśnie wtedy św. Mikołaj wraz ze swoją świtą, do której dołączyły organizatorki akcji, przeszedł po klasach nie tylko z prezentami dla grzecznych dzieci, ale również z puszką, do której można było wrzucić pieniądze na rzecz rodziny p. Zdzisławy. To wydarzenie spotkało się z bardzo entuzjastycznych przyjęciem zarówno nauczycieli i pracowników szkoły, jak również niektórych uczniów.

Udział w akcji pokazał nam wszystkim, że nie tylko dostawanie prezentów, ale również ich dawanie może dawać ogromną radość. Tym samym hasło „Razem na święta” nie jest dla nas zwyczajnym sloganem, ale raczej żywym przykładem tego, że razem możemy zdziałać wiele i właśnie we współdziałaniu jest klucz do sprawiania radości tym najbardziej potrzebującym.