Podsumowanie konkursu "Choinka inna niż wszystkie"

21-12-2020

Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez choinki! Do Polski zwyczaj ubierania drzewka na święta przyszedł w XVIII w. z Niemiec i niesie ze sobą wiele znaczeń i symboli.

Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że dobre tradycje należy kultywować. W związku z czym w szkole odbył się konkurs bożonarodzeniowy pt. " Choinka inna niż wszystkie", który aktywizował uczniów Szkoły podstawowej uczących się w trybie stacjonarnym oraz zdalnym. Ci pierwsi mogli okazać swoje prace w szkole, drudzy, uczący się zdalnie przesyłali zdjęcia wykonanych choinek. Zadaniem było stworzenie choinki, w inny niż tradycyjny sposób a celem, zwrócenie uwagi na bogatą tradycję związaną ze Świętami Bożego Narodzenia.

Organizatorami konkursu była pani Agnieszka Waliczek oraz pani Stanisława Kornecka- Kubska, które miały nie lada wyzwanie, przy wyborze najpiękniejszej choinki- dlaczego ? Obejrzyjcie sami.
link do prezentacji → tutaj

Wszystkie prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie, uczniowie otrzymali dyplomy, skromne upominki oraz poczęstowali się czymś słodkim.