Powietrze źródło życia- metoda projektu.

30-03-2021

Powietrze źródło życia- metoda projektu.

Powietrze jest niezbędnym czynnikiem do życia ludzi, zwierząt, roślin na Ziemi, niestety coraz częściej na naszej planecie jest ono zanieczyszczone. Świeże i czyste powietrze jest rzadkością, szczególnie w naszym regionie. Pszczyna należy do najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie a nawet i na świecie. Projekt “Powietrze źródło życia” miał za zadanie uzmysłowić wszystkim jakie nagatywne skutki niesie ze sobą smog i jak powinniśmy zadbać o czystość powietrza w naszym regionie. Wszyscy stanowczo mówimy: STOP ZANIECZYSZCZENIOM, U NAS NIE MA MIEJSCA DLA SMOGU!

Zajęcia prowadzone metodą projektu “Powietrze źródło życia” odbyły się w naszej szkole w dniach 8- 17 marca. Podczas zajęć uczniowie zdobyli szeroką wiedzę o znaczeniu powietrza i zagrożeniach zanieczyszczeniami, smogiem. Wszyscy bardzo się starali i wykonali wiele kart pracy, prac plastycznych i zadań praktycznych. Efekty naszych działań można zobaczyć poniżej.

Beata Kutarba, Aleksandra Wiera