Zielona pracownia

05-05-2021

W naszej szkole powstanie zielona pracownia

Powiat Pszczyński, jako laureat konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymał dotację w wysokości 32 tys. zł na utworzenie zielonej pracowni w naszej szkole.

Wizualizacja zielonej pracowni w Zespole Szkół nr 3 w Pszczynie.

Projekt na utworzenie zielonej pracowni w ZS nr 3 w Pszczynie „Poznajemy i szanujemy przyrodę” został nagrodzony już we wcześniejszym konkursie „Zielona pracownia_projekt’2021”. Łącznie więc na utworzenie naszej pracowni pozyskano 40 tys. zł.

W nowoczesnej pracowni przyrodniczej, będą odbywać się między innymi lekcje przyrody, biologii i chemii. W pomieszczeniu zostaną przeprowadzone prace remontowe, a pracownia zostanie wyposażona w tablicę interaktywną, laptop i pomoce dydaktyczne. Wydzielone zostaną stanowiska do ćwiczeń, hodowli i eksperymentów.

Kilka miesięcy temu, również dzięki środkom zewnętrznym pozyskanych przez Powiat Pszczyński wyremontowaliśmy kuchnię i stołówkę.

W naszej szkole jest coraz nowocześniej, co bardzo cieszy uczniów, rodziców i pracowników szkoły.