Święto Konstytucji – metoda projektu

07-05-2021

Święto Konstytucji – metoda projektu

Uczniowie naszej szkoły upamiętnili 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja aktywnie pracując metodą projektu. Poszukiwali informacji na temat historii powstania tego ważnego dokumentu, rozwiązywali karty pracy, krzyżówki, zadania interaktywne na różnych platformach. Uczyli się nie tylko o konstytucji, parlamencie, historii, symbolach narodowych, ale również poszerzali swoje kompetencje informatyczne tworząc zespołowe prezentacje multimedialne. Oglądali filmy edukacyjne, opisywali symbole, rozwiązywali rebusy, zagadki.
Pomimo zdalnej nauki uczniowie współpracowali ze sobą zespołowo na platformie Teams. Dzielili się wiedzą na temat symboli narodowych, pracowali ze słownikami, mapami, poznawali historię narodu polskiego. Tworzyli mapy myśli, prace plastyczne, plakaty, kotyliony, godła narodowe, brali udział w quizach, śpiewali pieśni patriotyczne, recytowali wiersze.
W projekcie wzięli udział uczniowie na różnym poziomie edukacyjnym. Nauczyciele zaangażowani w realizację projektu dostosowywali treści i zagadnienia do możliwości i umiejętności uczniów. Powstało wiele ciekawych i cennych efektów naszej pracy. Zapraszamy do galerii.

Efekty projektu - Konstytucja - pdf