27.10.2021r. - Konkurs Wiedzy o Górnym Śląsku

Wczesnym rankiem 27 października 2021r. uczennice naszej szkoły: Klaudia Ziobro oraz Kinga Stekla pod opieką p. Izabeli Wojtylak wyruszyły pociągiem na wycieczkę do Katowic.

Nie była to taka zwyczajna wycieczka, ponieważ dziewczyny długo się do niej przygotowywały. Wzięły udział w XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Górnym Śląsku zorganizowanym w Muzeum Historii Katowic.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dużą wiedzą o trzech powstaniach śląskich, dowódcach, okolicznościach, miejscach pamięci.

Podczas zadania plastycznego dziewczyny z dobrym zmysłem artystycznym wykonały plakat przedstawiający walkę powstańczą oraz broń wtedy używaną.

Uczennice zajęły IV miejsce, co jest sukcesem, ponieważ nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w tym konkursie.

Mieliśmy również okazję zwiedzić Muzeum Historii Katowic z ciekawymi eksponatami przedstawiającymi mieszkania zamożnych Ślązaków w 1910r.

Po konkursie korzystając z pięknej jesiennej pogody przeszliśmy na rynek katowicki oraz pod Pomnik Powstańców Śląskich. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wziąć udział w XX już edycji tego konkursu.