28.11.2021r. - X edycja konkursu plastycznego w Pielgrzymowicach

W konkursie wzięli udział jak co roku uczniowie Szkół Podstawowych Gminy Pawłowice, placówek Specjalnych, a także uczestnicy Terapii Zajęciowej przy DPS w Pielgrzymowicach oraz nasze uczennice.

Wszyscy uczestnicy konkursu doskonale wiedzą jaką wartość mają w życiu tradycja i zwyczaje o czym świadczą wykonane prace plastyczne. Miedzy innymi one budują naszą kulturę, a każde następne pokolenie może z niej czerpać.

W tegorocznym konkursie wszystkie prace zostały wyróżnione przez Społeczność Akademicką Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

Zadanie publiczne dotowane było z budżetu Gminy Pawłowice w ramach projektu: Jestem - Działam -Tworzę.

Przeprowadzono również cykl warsztatów artystycznych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną z wykorzystaniem techniki Decoupage, a także warsztatów pt: „Oswajamy z niepełnosprawnością intelektualną". Zajęcia skierowano do najmłodszych uczestników w tym przedszkolaków z Gminy Pawłowice.