30.11.2021r. "BohaterOn" - efekty ogólnopolskiego projektu w naszej szkole

W listopadzie uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "BohaterOn - włącz historię".

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli historię...

Podczas lekcji historii, języka polskiego i religii rozmawialiśmy o Powstaniu Warszawskim- losach harcerzy, żołnierzy oraz ludności cywilnej. Oglądaliśmy materiały filmowe, słuchowiska, rysowaliśmy ilustracje oraz plakaty.

Była to żywa lekcja historii, okazja do poszukiwań starych przedmiotów na strychach i w piwnicach. Zgromadziliśmy sporo eksponatów i rekwizytów, które posłużyły nam do nagrań piosenek, scenek w szkolnej piwnicy.

Podczas lekcji religii uczniowie mieli okazję poznać postać ks. J. Machy, który w czasie II wojny światowej na terenie Śląska prowadził działalność charytatywną. Bez względu na wyznanie pomagał ludziom ratując ich w trudnych czasach II wojny światowej.

Pisaliśmy kartki i listy do Powstańców wyrażając szacunek, wdzięczność i podziw. Listy i kartki zostały wysłane do Fundacji Rosa i Sensoria we Wrocławiu i za jej pośrednictwem zostaną dostarczone adresatom Powstańcom.

Podsumowaniem naszej pracy jest film.