15.03.2021r. - Pomoc Ukrainie - efekty zbiórki

Nasza szkoła zaangażowała się w pomoc Ukrainie, która od 24 lutego 2022 r. objęta jest działaniami wojennymi. Na zachodzie Ukrainy, w miejscowości Kosów, przebywa pochodząca z Pszczyny felicjanka - siostra Michalina. Siostry tam na miejscu organizują pomoc dla tzw. wewnętrznych uchodźców i poprosiły o konkretne wsparcie.

W szkole zbieraliśmy środki higieniczne, czystości, leki oraz żywność dla niemowląt. Ilość przyniesionych rzeczy spowodowała, że od wtorku do piątku uczniowie codziennie szli do punktu zbiórki z torbami wypełnionymi darami! Dodatkowo dwa razy zebrane rzeczy przewieziono samochodem.

Z całego serca dziękujemy rodzicom i opiekunom naszych uczniów, którzy bardzo hojnie wsparli zbiórkę!!! Uczniowie, którzy przynosili i dostarczali dary na salki parafialne już mają wpisane pozytywne uwagi za zaangażowanie społeczne. Dziękujemy Wam za piękną postawę!

Dziękujemy nauczycielom darczyńcom i tym, którzy pomogli pakować oraz dostarczać pomoc. Nie wymienimy Was wszystkich, bo moglibyśmy kogoś pominąć, ale doceniamy Wasze zaangażowanie!

Pierwszy transport zebranych darów już jest w Ukrainie i pozwoli siostrom otoczyć opieką tych, którzy będą jej potrzebować....

Galeria zdjęć: