Sukces Dawida Korusa w finale XXXIX Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” Toruń 2017.

22-10-2017

Na finał konkursu do Muzeum Okręgowe w Toruniu w tym roku nadesłano 1614 prac, są to prace nadesłane z całej Polski wyodrębnione z edycji lokalnych ale również z Bułgarii, Chin, Łotwy, i Ukrainy. Muzeum Zamkowe w Pszczynie do Torunia wysłało 20 wybranych prac. Do wystawy pokonkursowej zostało wyłonionych tylko 300 prac w tym praca naszego ucznia Dawida Korusa wykonana w technice monotypii, przedstawiająca wnętrze zbrojowni pszczyńskiego zamku.

Uroczyste nagrodzenie laureatów nastąpiło w środę 18 października w Muzeum Zamkowym w Pszczynie w trakcie koncertu dzieci i młodzieży „Telemann 2017”. Serdecznie gratulujemy !