Ostatni koncert umuzykalniający

21-06-2017

21 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym część klas naszej szkoły uczestniczyła w koncercie umuzykalniającym prowadzonym przez Filharmonię Śląską, a odbywającym się  w Sali Lustrzanej Pałacu Pszczyńskiego. Tym razem nasza grupa  była spora, bo liczyła ponad 60 osób.  I jak na każdym takim koncercie ponownie daliśmy się ponieść  sile i oddziaływaniu muzyki, a konkretniej hiszpańskim rytmom w muzyce świata -bo taka była tematyka obecnego spotkania. Mieliśmy więc okazję usłyszeć  między innymi  habanerę, bolero, pasodoble w klasycznych i popularnych utworach. Wysłuchaliśmy aranżacji na fortepian i trąbkę oraz pieśni. Była okazja i do akompaniowania muzykom na instrumentach perkusyjnych, i do tańca. Z koncertu wynieśliśmy wiele wrażeń.

Podczas tego ostatniego spotkania serdecznie podziękowaliśmy Dyrekcji i Pracownikom Muzeum Zamkowego za współpracę z naszą szkołą, a szczególnie za umożliwienie nam brania udziału w koncertach umuzykalniających.

Romana Baron