28.04.2022r. "Żywa lekcja historii" w szkole.

"Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego" oraz "Uchwalenie Konstytucji 3 Maja"

Czy podróże w czasie są możliwe? Uczniowie naszej szkoły mogli się przekonać, że tak....

A wszystko to za sprawą agencji widowisk historycznych „ARKONA”, której przedstawiciele w dniu 28 kwietnia 2022 r. zagościli u nas z programem żywej lekcji historii pt. „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego” oraz "Uchwalenie Konstytucji 3 Maja".

Aktorzy w ciekawy sposób opowiadali m.in. o: ubiorze średniowiecznego mężczyzny i kobiety, zwyczajach rycerskich i sposobach walki, broni średniowiecznego rycerza, pierwszych Piastach: Mieszku I, Bolesławie Chrobrym, Bolesławie Krzywoustym, misji św. Wojciecha i jego męczeńskiej śmierci.

Przenieśliśmy się również w czasy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Nasi uczniowie znali tą ważną datę - 1791 rok.

Ciekawa narracja, okraszona humorem, była przeplatana rekonstrukcjami bitew średniowiecznego rycerza. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali prezentowanych opowieści, a ci najodważniejsi mogli wziąć udział w reżyserowanych inscenizacjach.

Dużą atrakcją dla dzieci był również przeprowadzony na zakończenie pokazu quiz o Piastach. Nagrodami w nim były denary – średniowieczna waluta.

Uczestnicy programu mogli też z bliska obejrzeć przywiezione przez grupę eksponaty.

Galeria zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają uczniów biorących udział w żywej lekcji historii, przygotowanej przez osoby ubrane w strojach z epoki średniowiecza.