01.06.2022r. Otwarcie kącika SI

01-06-2022

1 czerwca 2022r. w ogródku naszej szkoły został oficjalnie otwarty kącik sensoryczny. Dyrektor Szkoły w towarzystwie uczniów przeciął wstęgę i życzył wszystkim miłych chwil spędzonych na zabawie w ogrodzie.

Kącik sensoryczny został zaprojektowany przez terapeutki SI (p. Małgorzatę Ryś oraz p. Marzenę Gudkiewicz - Huczek) na potrzeby prowadzonej przez nie innowacji: "Poznajemy swoje ciało i otaczającą przestrzeń poprzez ruch, zmysły i muzyczne rytmy."

Wykonania wszystkich elementów do kącika podjął się nasz kreatywny konserwator - Jan Żur.

Kącik składa się z kilku części:

• ścieżki sensorycznej wypełnionej różnymi materiałami,
  • drabinki nazwanej "pajączkiem",
  • równoważni oraz ogromnych stóp zwierzaków.

Uczniowie korzystając z kącika sensorycznego będą doskonalić swoją równowagę, orientację w przestrzeni, naprzemienność ruchów oraz stymulować dotykowo - proprioceptywnie stopy i dłonie.

Ćwicząc na świeżym powietrzu, w otoczeniu kolorowych kwiatów, ziół, ptaków i różnych owadów będą również stymulować swój zmysł wzroku, węchu i słuchu.

Mamy nadzieję, że gdy tylko pogoda dopisze będą się w ogródku odbywać nie tylko atrakcyjne zajęcia z innowacji pedagogicznej czy integracji sensorycznej, ale również inne lekcje szkolne.

Galeria zdjęć: