08.06.2022r. "Reklama dzieciom 2020"

08-06-2022

Dzięki wsparciu finansowemu akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom 2020” Zespół Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie doposażył pracownię gospodarstwa domowego, rękodzieła, salę rewalidacyjną oraz ogród szkolny.

Zakup materiałów i sprzętu umożliwił uczniom Szkoły Przysposabiającej do Pracy podejmowanie zadań związanych z wykonywaniem różnorodnych zadań, prac, wytworów poprzez praktyczne działanie. Przyczynił się również do pobudzenia kreatywności uczniów, motywacji i poczucia sprawstwa.

Uczniowie wykonali wiele prac rękodzielniczych: kartki okolicznościowe z wykorzystaniem materiałów i narzędzi do scrapbookingu oraz quellingu. Tworzyli ozdoby świąteczne z różnych materiałów oraz biżuterię, szyli ręcznie. W pracowni gospodarstwa domowego przygotowywali posiłki, porządkowali. Doskonalili umiejętność obsługi urządzeń AGD. W ogrodzie dokonali nasadzeń i pielęgnowali rośliny przy użyciu zakupionych narzędzi. Odnowili altankę oraz stworzyli uporządkowane miejsce na narzędzia ogrodnicze. Dokarmiali ptaki.

Wiele z zakupionych materiałów, narzędzi oraz sprzętu będzie służyć uczniom przez kolejne lata i dawać im wiele radości.