Wycieczka do Zagrody Żubrów

24-10-2017

W czwartek, 19 października br., uczniowie  klas 2l au oraz 1-2 au, wraz z wychowawczyniami
i opiekunką, odwiedzili Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie.  Po dość długim spacerze ze szkoły, przez piękny jesienny park, dotarliśmy do celu. Trafiliśmy na porę karmienia zwierząt. Chłopcom najbardziej podobał się mały żubrzyk, a dorosłe osobniki wzbudzały respekt i podziw (wśród pań również). Potem oglądaliśmy sarny, jelenie i kozy. Zwierzęta chętnie się prezentowały w całej okazałości, a jeden z jeleni prezentował moc swojego ryku. Z kolei osiołek chciał się „zaprzyjaźnić” z naszymi uczniami… ale nie byli zbyt chętni. Pawie, króliczki i barwne bażanty zakończyły nasze spotkanie z żywymi okazami. Wystawa wypchanych zwierząt wzbudziła spore zainteresowanie, bo futrzaki stały i się nie ruszały, pozwalając oglądać się ze wszystkich stron: z boków, z góry i z dołu. Powrotna droga upłynęła nam na zabawie wśród liści i „wrzuceniu czegoś na ząb”.

Pokazową Zagrodę Żubrów mogliśmy zwiedzić dzięki uprzejmości Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Bardzo dziękujemy.