14-21.06.2022r. Zielona Szkoła 2022

21-06-2022

W dniach 14 - 21 czerwca 2022 r. uczniowie naszej placówki mieli okazję wyjechać na "Zieloną Szkołę" do  nadmorskiej miejscowości Jastrzębia Góra.

Pogoda wszystkim dopisała, był czas na zabawę i naukę, atrakcji nie brakowało.

Podczas pobytu na zielonej szkole uczestniczyliśmy w wycieczce autokarowej do Parku Ewolucji w Sławutowie. W programie było kino prehistoryczne, "Batyskaf", piramida 7D, ścieżka dinozaurów, pojazdy flinstonów, kolejka rollercoaster dragon, ścieżka człowieka prehistorycznego.

Braliśmy też udział w wycieczce autokarowej z przewodnikiem do Gdyni, gdzie
zwiedzaliśmy Akwarium Gdyńskie oraz płynęliśmy statkiem poznając port.

Uczestniczyliśmy w wycieczce autokarowej do Farmy Strusi w Kniewie, gdzie zwiedzaliśmy farmę z przewodnikiem, karmiliśmy zwierzęta oraz oglądaliśmy pokaz smażenia jajecznicy ze strusiego jaja, którą później mogliśmy degustować.

Braliśmy również udział w wycieczce na latarnię morską w Rozewiu, z której podziwialiśmy panoramę okolicy. Dużą atrakcją dla uczniów był powrót z tej wycieczki Melexami.

Uczestnikom „Zielonej szkoły” nie obce było dbanie o higienę osobistą i czystość w pokojach, gdyż pod czujnym okiem opiekunów: pani Urszuli Kuczery, Dominiki Kowalczyk, Izabeli Wojtylak , Aleksandry Brauntsch  odbył się konkurs czystości.

Oprócz tego zorganizowany był konkurs plastyczny ”Morze” oraz inne quizy i zabawy.

Dla tych którzy na „Zieloną” przyjechali po raz pierwszy, groźny Neptun przygotował chrzest i przyjął ich do grona wilków morskich. Wieczory uatrakcyjniły nam dyskoteki i
ognisko.

Stęsknieni za szkołą wróciliśmy cali i zdrowi.