Wycieczka do leśniczówki

24-10-2017

Dnia 20. 10. 2017r. w Ramach Szkolnego Programu Edukacji Ekologicznej odbył się wyjazd do leśniczówki w  Kobiórze i do pobliskiego lasu. Przed wycieczką uczniowie klas: 7l i 6-7u zbierali kasztany i żołędzie podczas szkolnych spacerów oraz po szkole- w lasach i parkach w pobliżu swoich domów. Uzbierali pokaźne zbiory, a także przynieśli do szkoły jabłka, marchewki i buraki, ponieważ stanowią one pokarm dla zwierząt leśnych.  Na miejscu  w Kobiórze poznaliśmy pana leśniczego, który spod leśniczówki zabrał  do lasu naszych uczniów i przedszkolaków z Przedszkola nr 6 w Tychach. Tam spacerem  doszliśmy do paśnika, gdzie zostawiliśmy dla zwierząt przywiezione jedzenie. Pan leśniczy przekazał nam ciekawe informacje dotyczące życia zwierząt w lesie, zadawał zagadki, a na koniec rozdał wszystkim dzieciom pyszne cukierki. Niestety nie zobaczyliśmy ani jednego zwierzątka.