20.10.2022r. Kodowanie z Europe CodeWeek

20-10-2022

W październiku obchodzimy Europejski Tydzień Kodowania, w ramach niego odbywają się liczne inicjatywy. Nasza szkoła podjęła wyzwanie w odbywającym się po raz dziesiąty CodeWeek, który trwał od 8 do 23 października2022r.

logo codeweek2022

Czym jest CodeWeek? To społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W akcji mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem. Zgłosiliśmy dwie inicjatywy, dołączając tym samym do międzynarodowej społeczności.

W pierwszej pod opieką pani Agnieszki Chrapkiewicz w ramach lekcji informatyki uczniowie klas: I, II, III, IV oraz V szkoły podstawowej, wykonali rysunki kwiatów rozszyfrowując kod. Obrazki tych kwiatów były przygotowane jako podziękowania dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zdjęcia wybranych prac oraz całej galerii umieszczamy poniżej:

rysunek kwiatka1rysunek kwiatka2rysunek kwiatka3rysunek kwiatka4

gazetka z rysunkami zakodowanych kwiatów

Druga inicjatywa została przygotowana przez pana Wojciecha Czernika z klasą 8L szkoły podstawowej. Dotyczyła zaprojektowania medalu z skrótem nazwy szkoły ZS3S i wydrukowania go na Drukarce 3D. Był on bazą do stworzenia zawieszki odblaskowej dla najmłodszych uczniów klas szkoły podstawowej, w celu poprawy ich bezpieczeństwa na drodze. Zdjęcia z etapów projektu medalu znajdziecie poniżej:

drukowanie medalu na drukarce 3Dzestaw 6 odblaskowych bryloczkow

Za oba projekty szkoła otrzymała certyfikaty udziału w Międzynarodowym projekcie CodeWeek.

Certyfikat Codeweek 2022 - strona 1 (pdf)

Certyfikat Codeweek2022 - strona 2 (pdf)