30.11.2022r Konkurs wiedzy o Górnym Śląsku.

30-11-2022

21 listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły Oliwia Stefaniak i Tomasz Szczypka wzięli udział w XX Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Górnym Śląsku zorganizowanym w Muzeum Historii Katowic. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dużą wiedzą o Górnym Śląsku, okolicznościach przyłączenia regionu do Polski. Pojawiły się zadania z zakresu geografii regionu- należało opisać dzielnice, rzeki, miasta oraz powiaty przylegające do miasta Katowic. Reprezentanci naszej szkoły dobrze poradzili sobie z zadaniem, w którym należało wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem i wyszukiwaniem informacji zawartych w tekście. Trudność stanowiła znajomość herbów miast oraz ważnych miejsc i zabytków w Katowicach i okolicach.
Jak powiedział Konfucjusz: Nie cel jest ważny, ale droga do celu.
Było to dla nas cenne doświadczenie poprzedzone nauką, przygotowaniami, rozwiązywaniem quizów, uczące współpracy w zespole. Mieliśmy również okazję podziwiać jak pięknie zmieniły się Katowice- wiele ulic stało się deptakami spacerowymi. Wygodnym pociągiem wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni do Pszczyny.

Oto krótki filmik z naszych zmagań - filmik