01.12.2022r BohaterOn

01-12-2022

Nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie BohaterOn. Uczniowie chętnie wykonywali zadania na bardzo zróżnicowanym poziomie: przygotowali serca dla Powstańców, kolorowali, rysowali, opisywali, czytali i śpiewali- aktywności było wiele.

Na lekcjach historii oglądali i omawiali film "Co za historia- Powstanie Warszawskie". Wykonywali ilustracje, rysunki i karty pracy. Pisali podziękowania i listy do Powstańców - następnie nagrywaliśmy głosy uczniów odczytujących listy.

W młodszych klasach uczniowie kolorowali i wycinali ilustracje do “plastycznych kadrów filmowych” o Powstaniu Warszawskim. Poznawali sylwetki wybranych Powstańców- czytając ich biogram, fragmenty książek i wywiadów. W szkole branżowej uczniowie oglądali fragmenty filmu "Miasto 44"- omawiali przebieg powstania, pisali ocenę powstania.

Na lekcjach języka polskiego wysłuchali słuchowiska: "Roznosiciel nadziei" wykonując do niego ilustrację.  Omawiali również wybrane utwory twórczości K.K. Baczyńskiego i T.Gajcego i przygotowali plakaty dotyczące Powstania Warszawskiego. Wykonano sesję zdjęciową z dekoracjami na terenie Pszczyny jako promowanie projektu Bohateron. Podsumowaniem wszystkich działań była wystawa prac oraz projekcja zmontowanego filmiku podsumowującego projekt w naszej szkole.

Podsumowanie projektu znajduje się poniżej::

BohaterOn 2022 w ZS3S Pszczyna - przekierowanie do YouTube