13.12.2021r Mikołaj

13-12-2022

Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju….

6 grudnia z okazji mikołajek spędziliśmy przemiły dzień w naszej szkole. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się w świąteczny sweterek i założył mikołajową czapkę- to na cześć Świętego Mikołaja. W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Jednak, by spotkać się z Mikołajem, dzieci musiały przenieść się do magicznej krainy bajek, by tam, w towarzystwie elfów, bajkowych postaci i Pani Mikołajowej rozwiązać zadania i zagadki. Uczniowie poradzili sobie znakomicie. Wtedy pojawił się dźwięk dzwonka i w drzwiach stanął nasz „zacny gość”. Mikołaj przystąpił do swojego zadania– obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Na koniec obiecał, że wróci za rok.

Mikołajki to jeden z wyjątkowych dni w roku szkolnym, który tworzy niepowtarzalną atmosferę i nastrój. Bardzo dziękujemy naszym przyjaciołom z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 za pomoc w organizacji tej szczególnej imprezy, a Pani Naczelnik Wydziału Oświaty Krystynie Świerkot- Żmij oraz Panu Wicestaroście Damianowi Cieszewskiemu za odwiedziny.