13 i 14.03.23 Rekolekcje wielkopostne 2023

17-03-2023

13 i 14 marca 2023 roku w naszej Szkole przeżywaliśmy Rekolekcje Wielkopostne. W pierwszym dniu odbyły się dwa ważne spotkania.

Pierwsze spotkanie z Jezusem na Drodze Krzyżowej. Uczniowie słuchali nagranych wcześniej rozważań oraz w krótkim słowie połączonym z wyświetlonym obrazkiem mogli przybliżyć się do tych ważnych wydarzeń.

Link do filmu z droga krzyzowa przegotowana przez uczniow ZS3S.

Link do filmu z drogą krzyżową

Odbyło się również spotkanie z Panią Teresą Kmieć – misjonarką świecką, a jednocześnie siostrą zamordowanej 5 lat temu w Boliwii - Helenki Kmieć – również misjonarki o niebywałym głosie, urodzie, a jednocześnie dziewczyną bezkompromisowej wiary w Boga.

14 marca 2023 cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w Mszy św. Msza święta odbyła się u nas w szkole, Słoneczny Gospel zapewnił oprawę muzyczną. Uczniowie przygotowali czytania, psalm oraz modlitwę powszechną.

Te dwa dni były dla nas wielkim i ważnym przeżyciem duchowym.