03.04.2023r Wajazd do Radostowic

03-04-2023

Wyjazd do Radostowic na wiosenne nasadzenia powierzchni leśnej i ognisko w dniu 31 marca 2023 r.

W piątek 31 marca uczniowie klas: 1bU, 2aL, 3aL oraz 4aL wraz z opiekunami wybrali się do lasu, aby sadzić drzewa. Na miejscu przed leśniczówką w Radostowicach przywitała nas piękną pogoda. Było ciepło i słonecznie. Po przywitaniu naszej grupy przed Kancelarią Leśną w Radostowicach przez leśniczego i podleśniczego pojechaliśmy autobusem za pojazdem Służby Leśnej LP do miejsca, gdzie mieliśmy sadzić drzewa. Na ogrodzonej powierzchni leśnej położonej w głębi lasu dostaliśmy do dyspozycji kostury leśne (narzędzia do sadzenia drzewek) oraz sadzonki dębu. Z radością przystąpiliśmy do pracy, tym bardziej, że mocno świeciło wiosenne słońce. Sadzonki należało umieszczać w glebie co około 60 cm, a zbyt gęste sadzenie mogłoby spowodować zacienienie jednych drzewek przez drugi i utrudnienie ich wzrostu. Posadziliśmy 400 drzewek, z czego się bardzo ucieszyliśmy. Na zakończenie akcji sadzenia drzew udaliśmy się na ognisko. W dobrych humorach pojechaliśmy autobusem do szkoły.

Galeria do zdjęć - przekierowanie do Facebooka