17.04.2023r. Zabawy sensoryczno-ruchowe na niebiesko

17-04-2023

Zabawy sensoryczno-ruchowe na niebiesko
W ramach miesiąca Świadomości Autyzmu oraz szkolnego projektu "Rozważania na niebiesko", w dniu 14 kwietnia 2023r. odbyły się zajęcia ruchowe pt.: "Zabawy sensoryczno - ruchowe na niebiesko". W zajęciach uczestniczyły klasy autystyczne ze szkoły podstawowej. Zajęcia składały się z dwóch części: plastyczno - relaksacyjnej oraz sensoryczno - ruchowej. Oczywiście kolorem przewodnim sprzętów, materiałów plastycznych oraz dekoracji był kolor niebieski. W ramach zajęć plastyczno - relaksacyjnych uczniowie mieli za zadanie wykonać metodą wyklejania sensorycznego puzzla, a później relaksowali się przy muzyce na pufach i pod kocykami obciążeniowymi.
Na zajęciach sensoryczno - ruchowych natomiast uczniowie mieli do przejścia 4 stacje: ścieżkę sensoryczną, tor przeszkód na deskorolce, ćwiczenia na desce rotacyjnej oraz na huśtawce - platformie.
Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z przebiegu imprezy: ► relacja (dysk google)