22.05.2023r "Słoneczny Tydzień"

22-05-2023

Startujemy po raz dwudziesty drugi !!!
22 maja rozpocznie się XXII Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych „SŁONECZNY TYDZIEŃ” organizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie oraz Stowarzyszenie „Razem” Dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami. Patronem „Słonecznego Tygodnia” jest Starosta Pszczyński p. Barbara Bandoła. W organizacji jak co roku wspierają nas: Powiat Pszczyński, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowe, Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju, PFRON oraz wolontariusze z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. W ramach tegorocznej edycji odbędzie się czternaście różnych konkursów, zawodów i spotkań integracyjnych o charakterze artystycznym, sportowym, edukacyjnym i wychowawczym. Tradycyjnie odbędzie się XXII Powiatowy Przegląd Piosenki i Twórczości Artystycznej „Słoneczne granie i śpiewanie”, Konkurs Recytatorski. Będą też całkiem nowe wydarzenia jak Escape room czy Boot Camp.
Uroczyste zakończenie „Słonecznego Tygodnia” odbędzie się 02 czerwca w Pszczyńskim Centrum Kultury, gdzie zostaną wręczone nagrody Korczakowskie i nadane tytuły „Jak Król Maciuś Pierwszy”. Po tej uroczystej części odbędzie się koncert laureatów XXII Powiatowego Przeglądu Piosenki i Twórczości Artystycznej "Słoneczne granie i śpiewanie”.
Powiatowy Tydzień Osób Niepełnosprawnych „SŁONECZNY TYDZIEŃ” organizowany jest dla wychowanków placówek kształcenia specjalnego oraz uczniów klas integracyjnych działających na terenie powiatu pszczyńskiego. Wszystkim uczestnikom życzymy udanych występów artystycznych, rekordowych wyników, owocnych spotkań oraz wiele słońca na twarzy i na niebie.