Święto "Jabłka i marchewki"

10-11-2017

W poniedziałek 30 października, uczniowie klas autystycznych SPU wzięli udział w „Święcie Jabłka i Marchewki”. Zajęcia rozpoczęły się krótką pogadanką na temat wyglądu oraz walorów smakowych i odżywczych tych darów natury.
Kolejnym punktem zajęć były zabawy z jabłkami i marchewkami np.: slalom z pełnym koszem jabłek i marchewek, zbieranie do kosza jabłek i marchewek czy wyszukiwanie jabłek i marchewek z zasłoniętymi oczami, spośród wielu innych owoców i warzyw.
Po skończonej zabawie, uczniowie, wykorzystując połówki jabłek jako stemple, wykonali ciekawe i bardo kolorowe prace plastyczne. Później odbyła się degustacja ciast i ciasteczek, które w swoim składzie miały marchewkę.
Następnego dnia uczniowie z pomocą wychowawców, obrali i umyli pozostałe po zajęciach jabłka i marchewki i przygotowali z nich pyszny i zdrowy sok.
 „Święto Jabłka i Marchewki” było nie tylko świetną zabawą i okazją do degustacji, ale również przyjemną lekcją na temat roli owoców i warzyw  w zdrowym odżywianiu.

Wychowawcy klas SP AU