30.10.2023r. Projekt BohaterOn

30-10-2023

BohaterOn - włacz historię to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w tym projekcie.  W dniach 16-27 października z wielkim zaangażowaniem przystąpiliśmy do działania. Młodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali życzenia i podziękowania dla Powstańców. Wykonali ilustracje plastyczne do słuchowisk “Iskra nadziei”, “Mały roznosiciel nadziei”, zapoznali s z symbolem Polski Walczącej. Powstały piękne prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na gazetkach szkolnych.

Uczniowie stojący w klasie na tle gazetki prezentujące prace i plakaty projektowe.

W starszych klasach lekcje historii poświęcone zostały omówieniu tragicznej sytuacji Powstańców, walce o wolność Polaków w czasie II wojny światowej. Do zajęć wykorzystano materiały edukacyjne z kampaniiBohaterOn. Na lekcjach języka polskiego uczyliśmy s jak zostać bohaterem i patriotą we współczesnym świecie

Uczniowie w ogrodzie trzymające napis Bohateron, Polska oraz inne prace plastyczne.

Jednak największą radość i przyjemność mieliśmy przy nagrywaniu filmu i piosenki - “Włącz historię”. Energetyczna muzyka, inspirujące słowa porwały naszą młodzież do działania. Powstańcy jesteście w naszych sercach!

Link do piosenki: