22.04.2024 r. "Przyjaźnie dla autyzmu" - Zabawy SI na niebiesko

23-04-2024

W dniu 22.04.2024r. odbyła się w naszej szkole kolejna impreza "Zabawy SI na niebiesko" zoorganizowana w ramach projektu "Przyjaźnie dla Autyzmu". W zajęciach tych uczestniczyli uczniowie z kl.6aAU, kl.8bAU, kl.6bAU oraz kl.8cAU. Uczestnicy poprzez specjalnie przygotowane ćwiczenia normalizowali swoją wrażliwość na bodźce przedsionkowe, proprioceptywne i dotykowe oraz doskonalili swoją kontrolę posturalną, reakcje równoważne, rzutność oraz planowanie ruchowe w zakresie motoryki dużej i małej. Wszystkie ćwiczenia wykonywane były z wykorzystaniem specjalistycznych przyrządów i przyborów w kolorze niebieskim. Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. W dobrych nastrojach powrócili do swoich klas.

Więcej zdjęć na stronei Facebook (klik)

Uczniowie wykonują zadanie w ramach zajęć. Uczniowie wykonują zadania w ramach zajęć.