Słoneczny Tydzień: 17.05.2024 r. Zabawy Sensoryczno-ruchowe ze Słońcem

17-05-2024

17 maja 2024 r., w pierwszy dzień "Słonecznego Tygodnia", w naszej szkole, na sali gimnastycznej, odbyła się impreza integracyjna: "Zabawy sensoryczno - ruchowe ze Słońcem". W zajęciach uczestniczyli nasi uczniowie z kl. 7aU i kl. 8aU oraz grupa podopiecznych z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowaczego w Piasku. Uczestnikom dzielnie pomagały wolontariuszki z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Impreza składała się z 3 części. Po przywitaniu wszystkich przez Pana Dyrektora, uczestnicy zostali podzieleni na 4 grupy. W pierwszej części mieli do pokonania 4 stacje tj.: ćwiczenia sprawności manualnej, ćwiczenia stóp, tor przeszkód ogólnousprawniający, ścieżka sensoryczna. Po wykonaniu wszystkich zadań wszyscy uczestnicy udali się na słodki poczęstunek i chwilę odpoczynku. Po krótkiej przerwie wszyscy wrócili na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się zabawy integracyjne z wykorzystaniem piosenek z "Bumbumkowych Poruszanek" i "Nauczanek DobEdu". Na zakończenie imprezy Pan Dyrektor wręczył wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody.

Więcej zdjęć na stronie Facebook <klik>

Zdjęcie grupowe uczestnicy zajęć wraz z opiekunami i wolontariuszami