23.05.2024 r. Święto Szkoły

27-05-2024

Podczas Słonecznego Tygodnia w dniu 23 maja 2024r. na deskach Pszczyńskiego Centrum Kultury odbyła się uroczystość Święta Szkoły. Jest to dzień ważny, uroczysty, w którym nagradzamy uczniów za ich całoroczną pracę. W tym dniu, szczególnymi gośćmi są rodzice naszych wychowanków. Jak co roku spośród uczniów najpierw wychowawca, a później kapituła wybierała uczniów wyróżniających się na tle innych wzorową postawą uczniowską, nienagannym zachowaniem oraz zdobywających sukcesy w wielu dziedzinach.
W roku szkolnym 2023/2024 tytuł honorowy i odznakę „Jak Król Maciuś Pierwszy” otrzymują:
• Marek Mrzyk
• Bartosz Noras
• Weronika Osiecka
• Luiza Wolanin
• Szymon Zmełty
Odznakami Korczakowskimi wyróżnieni zostają:
w kategorii "Osiągający sukcesy w dziedzinie sztuki"
• Rusalina Caldarar
• Maciej Golda
• Klaudia Ziobro
• Zuzanna Górecka
• Roksana Zientek
• Agata Kondraciuk
W kategorii "Osiągający sukcesy w dziedzinie sportu"
• Krzysztof Hlubek
W kategorii "Mistrz dobrego zachowania" odznaczeni są:
• Yevhenii Shvedov
• Kinga Kubeczko
• Leokadia Klima
• Bartosz Górecki
W kategorii "Poszukiwacz wiedzy" odznaczenie otrzymują:
• Karolina Góralczyk
• Nicola Bilska
• Mateusz Wiera
• Weronika Wilk
Od kilku lat w naszej szkole przyznawane jest również szczególne odznaczenie „Jak Korczak” dla ucznia wyróżniającego się wyjątkową postawą. W tym roku szkolnym statuetkę otrzymała:
• Karolina Świętochowska
Wierzymy, że Święto szkoły ma duże znaczenie w kształtowaniu właściwych postaw i zachowań uczniowskich. Dla rodziców i wychowawców jest momentem dumy i wielkiego wzruszenia.
Grono wyróżnionych uczniów na scenie wraz z dyrektorem i opiekunem samorządu
Wyróżniona uczennica na scenie wraz z dyrektorem i opiekunami samorządu