Warsztaty ekologiczne-segregowanie odpadów

22-11-2017

W dniu 21.11.2017r.  odbyły się  w naszej szkole warsztaty poświęcone tematyce prawidłowego sortowania odpadów oraz właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi pochodzącymi ze strumienia odpadów komunalnych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas SPDP i jedna klasa gimnazjum U.

Podczas warsztatów młodzież dowiedziała się jak prawidłowo sortować odpady komunalne, dlaczego należy to robić i jakie są konsekwencje braku sortowania. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się co to jest odpad niebezpieczny, jakie odpady niebezpieczne pochodzą ze strumienia odpadów komunalnych, jakie odpady niebezpieczne mogą być w naszych domach i również co należy z nimi robić.

Uczestnikom najbardziej podobała się część dotycząca praktycznego sortowania odpadów, oraz ciekawostki z cyklu odpadów komunalnych, np. jakie jest zapotrzebowanie Polaków na papier, ile zużywamy rocznie reklamówek, czy informacje o tym jakie nowe produkty możemy ponownie uzyskać z przerobionej butelki typu pet. Uczestnicy warsztatów byli bardzo zainteresowani tematami, momentami niedowierzali podawanym danym i bardzo chętnie słuchali dalszych informacji.