"SŁONECZNY TYDZIEŃ 2018" Dzień Korczakowski

14-05-2018

W piątek 11 maja w ramach Słonecznego Tygodnia odbył się DZIEŃ SYMBOLIKI, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Dzieci i młodzież podzielone zostały na trzy grupy wiekowe. Każdej grupie przydzielone zostały inne zadania do wykonania, zgodnie z możliwościami i predyspozycjami samych uczniów.

Grupa dzieci szkoły podstawowej miała za zadanie stworzenie "wizytówki  szkoły". Najpierw dzieci, przy wsparciu prowadzących, omówiły symbolikę szkoły, wyjaśniając znaczenie jej poszczególnych elementów. Powiedziały co dzieje się w szkole, jakie zajęcia są dla nich ciekawe i ważne. Następnie każda klasa wybrała swojego Kapitana. Kapitan losował dla swojego zespołu Eksperta w postaci nauczyciela. Zadaniem eksperta było wspierać radą i pomocą w czasie tworzenia "wizytówki". Uczniowie pracowali bardzo chętnie z ogromnym zaangażowaniem.

Grupa najstarsza – czyli uczniowie gimnazjum, branżowej szkoły oraz przysposabiającej do pracy - pracowali w grupach mieszanych wykonując zadania: uzupełnianie luk w tekście hymnu szkoły, wypisanie praw dziecka. Ciekawe prace powstały poprzez uporządkowanie chronologiczne i dekorowanie komiksu o życiu i twórczości Janusza Korczaka. Jednak najpiękniejszy efekt przyniosła wspólna praca nad stworzeniem plakatów metodą kolażu. Uczniowie pracowali chętnie i aktywnie za co zostali nagrodzeni.

W trzeciej grupie – klas autystycznych uczniowie wykonywali zadania dotyczące Króla Maciusia Pierwszego. Układali z puzzli jego portret, kolorowali i przyklejali cechy charakteryzujące tę postać. Twórczo ozdobili koronę króla. Druga godzina zajęć upłynęła pod znakiem praw dziecka do szczęśliwego dzieciństwa. Na szkolnym boisku odbyły się gry i zabawy z chustą klanza oraz pokaz baniek mydlanych.

Było super ! Zdjęcia nie kłamią.

Uśmiechy i radość uczniów były bezcenne.