"SŁONECZNY TYDZIEŃ 2018" Święto Szkoły

24-05-2018

Dnia 18 maja 2018 roku obchodziliśmy Święto Szkoły, przypadające podczas Finału Słonecznego Tygodnia. Jest to dzień szczególny, wyczekiwany, przeżywany bardzo uroczyście. Zgodnie z Ceremoniałem szkolnym Poczet sztandarowy oraz przedstawiciele Samorządów składają kwiaty i znicz przy płycie poświęconej naszemu patronowi Januszowi Korczakowi. Dzięki Niemu Święto Szkoły ma taką formę, to dzień nagradzania, pochylania się nad dzieckiem. Jest to wyśmienita okazja do spojrzenia na całokształt pracy dydaktycznej i wychowawczej. Uczniowie - w dowód uznania za całoroczny wysiłek zmierzający do kształtowania pozytywnych cech charakteru i postaw – zostają uhonorowani Tytułem „Jak Król Maciuś Pierwszy” oraz wyróżnieni Odznakami Korczakowskimi. W tym roku dodatkową atrakcją była prezentacja filmu „ Kim jest dla nas Korczak?” – w którym aktorami byli uczniowie naszej szkoły. Otrzymaliśmy gromkie brawa od publiczności i propozycje szerszego udostępnienia filmu, aby promować talenty naszych uczniów.

Wcześniej, w czasie roku szkolnego, stwarzanych jest wiele możliwości i okazji, aby uczniowie mogli wykazać się swoimi zainteresowaniami, umiejętnościami, zaangażowaniem, pokazać nie tylko co potrafią, ale także, że się starają. Osoby, które zasłużyły na wyróżnienie są wcześniej nominowane do nagród i odznak.

W tym dniu szczególnymi gośćmi są rodzice uczniów wyróżnionych i odznaczonych, którzy mogą zobaczyć swoje dziecko podczas występów.

W roku szkolnym 2017/2018 tytuł honorowy i odznakę  „JAK KRÓL MACIUŚ PIERWSZY”  otrzymują:

• Karolina Budniok
  • Zuzanna Górecka
  • Monika Sokołowska
  • Kacper Frycowski
  • Julia Pyrtek

Odznakami Korczakowskimi wyróżnieni zostają:.

w kategorii  OSIĄGAJĄCY SUKCESY .

• Hubert Kokot
  • Agnieszka Piosik

W kategorii MISTRZ DOBREGO ZACHOWANIA odznaczeni są:

• Tomasz Pająk
  • Tomasz Dzida
  • Mateusz Janik
  • Magdalena Sitek
  • Kinga Kubeczko
  • Paulina Sowa
  • Dawid Korus
  • Dominik Skrobol

W kategorii POSZUKIWACZ WIEDZY odznaczenie otrzymują:

• Kamila Lajsner
  • Wojciech Świć
  • Rafał Szostok
  • Ewa Larysz

Wierzymy, że Święto szkoły ma duże znaczenie w kształtowaniu właściwych postaw i zachowań uczniowskich. Dla rodziców i wychowawców jest momentem dumy i wielkiego wzruszenia.

Ważnym elementem uroczystości było przekazanie sztandaru przez Mateusza Ligenzę pod opiekę nowego sztandarowego/chorążego/ - Pawła Niebudka.

Pięknym podsumowaniem święta szkoły była prezentacja działań Szkolnego Koła PTTK „TURYŚCI” – dzięki któremu nasi uczniowie biorą udział w różnych formach spędzania wolnego czasu organizowanych przez opiekunów koła jak również przez Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej, który sprawuje nad naszą grupą turystyczną opiekę w postaci bezpłatnego uczestnictwa przewodników w wycieczkach. Wyjazdów było wiele, a prezentacja fotograficzna pokazała nam jak wiele radości naszym dzieciom przynoszą te wycieczki.

Warto nadmienić, że wszystkie te wyjazdy mogły się odbyć dzięki aktywnemu wsparciu Stowarzyszenia „RAZEM”, które działa na terenie naszej szkoły, a także Rady Rodziców.

W myśl słów Starego Doktora:

„ Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni - razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej”. / Janusz Korczak/