"Nasz przyjaciel Kucyk"

29-05-2018

Obchody Miesiąca Wiedzy o Autyzmie w ZS3S w Pszczynie zakończyły zajęcia zatytułowane „Nasz przyjaciel kucyk”, które odbyły się w piątek 27 kwietnia na przyszkolnym placu zabaw.

W tym dniu dzieci z klas autystycznych SP odwiedziła Pani Karolina wraz z kucykiem o imieniu Węgielek. Na początek Pani Karolina opowiedziała o swoich koniach, ich zwyczajach i zasadach pracy i zabawy z tymi zwierzętami.

W dalszej części każdy uczestnik zajęć, w towarzystwie kucyka wykonywał serię wcześniej przygotowanych zadań. Zadania dla uczniów były bardzo różnorodne- począwszy od wybierania spośród wielu rzeczy tych, które są związane z końmi, przez czesanie konika, pokonywanie z nim toru przeszkód, przewożenie w wózku sianka, po ćwiczenia związane z przeliczaniem i odczytywaniem.

Każdy uczestnik zajęć mógł podziękować Węgielkowi za współpracę tuląc go i głaskając. Wszystkie dzieci mogły również nakleić na kucyka naklejkę ze swoim imieniem, posiedzieć w profesjonalnym siodle i kasku do jazdy konnej.

Zajęcia te poszerzyły wiedzę naszych uczniów na temat koni i jeździectwa, pozwoliły na bezpośredni kontakt z kucykiem – zwierzęciem chętnie i skutecznie wykorzystywanym w terapii różnego rodzaju zaburzeń.

Wizyta Węgielka w szkole była dużą atrakcją zarówno dla uczniów, jak i dla samego kucyka, który rozsmakował się w zielonej trawie na naszym boisku. Bardzo chętnie zaprosimy go do nas ponownie!

Bardzo dziękujemy Pani Karolinie Krzak i Węgielkowi za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć w naszej szkole oraz Panu Pawłowi Zarotyńskiemu z firmy Horses & Joy za profesjonalny transport.

Anna Sadlok