Organizacja zajęć rewalidacyjnych

19-05-2020

Rodzicu

Od 25 maja przywracamy możliwość prowadzenia bezpośrednio z uczniami zajęć opiekuńczych w klasach I-III, zajęć rewalidacyjnych, rewalidacyjno-wychowawczych, i zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka

Podejmując decyzję o korzystaniu przez dziecko z zajęć na terenie SZKOŁY w czasie epidemii COVID 19 zapoznaj się z podstawowymi zmianami w organizacji pracy szkoły, przyjętymi PROCEDURAMI I ZASADAMI POSTĘPOWANIA, wynikającymi z wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej

Wytyczne: https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-gis-mz-i-men

Organizacja i procedury szkolne na stronie szkoły (www.zs3s.pna.pl) w zakładce dokumenty – organizacja kształcenia w czasie pandemii).

Kieruj się dobrem swoich dzieci ale również ich bezpieczeństwem, bezpieczeństwem pracowników szkoły oraz bezpieczeństwem społeczeństwa lokalnego.

Pamiętaj też, że w dalszym ciągu utrzymany zostaje obowiązek realizowania podstawy programowej w formie kształcenia na odległość, zarówno dla uczniów, których rodzice zdecydują się na wybrane zajęcia jak i dla uczniów pozostających w domach. To oznacza, że uczniowie poza zajęciami w szkole mają obowiązek realizacji nauki w domu,                                 z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

JEŚLI AKCEPTUJESZ PROCEDURY I ZASADY POSTĘPOWANIA, sytuacja rodzinna nie pozwala na zapewnienie Twojemu dziecku osobistej i wystarczającej opieki, wypełnij WNIOSEK ZGŁOSZENIA WOLI UCZĘSZCZANIA DZIECKA NA ZAJĘCIA (druk do pobrania na stronie szkoły) i odeślij mailem do szkoły na adres pzsspszczyna@poczta.onet.pl , lub dostarcz osobiście do szkoły (skrzynka na portierni) do środy 20 maja b.r. do godz. 15.00. Deklaracja ta jest bardzo istotna ze względu na konieczność odpowiedniego przygotowania szkoły na ewentualność przyjęcia określonej ilości dzieci w nowych, epidemicznych warunkach.

Do wniosku należy dołączyć podpisane przez oboje rodziców/opiekunów prawnych OŚWIADCZENIE (druk do pobrania na stronie szkoły). Jeśli wniosek będzie przesłany pocztą elektroniczną oświadczenie można przekazać w pierwszym dniu pobytu ucznia na placówce. Uczeń pełnoletni podpisuje oświadczenie samodzielnie.

Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły, uczeń bez złożonego wniosku i podpisanego oświadczenia nie będzie mógł brać udziału w zajęciach      i nie będzie wpuszczony na teren szkoły.

Zajęcia opiekuńcze dla uczniów klas I-III odbywać się będą w godzinach 9.00-13.00, zajęcia rewalidacyjne wg ustalonej i podanej godziny zajęć. Szczegółowy plan oraz godzina realizacji zajęć zostaną przekazane przez wychowawcę, najpóźniej do piątku 22 maja b.r.

W sprawie dowozu ucznia do szkoły należy kontaktować się z odpowiednim organem Urzędu Gminy w miejscu zamieszkania. Szkoła nie prowadzi zajęć świetlicowych i opiekuńczych dla uczniów  powyżej klasy III.

ZASADY PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI:

Przy portierni pracownik dokona pomiaru temperatury Twojego dziecka, poczekaj więc chwilę na wynik pomiaru. Jeżeli wynik pomiaru będzie w normie (temperatura graniczna 37°C) , dziecko zostanie zaprowadzone do sali pod opiekę nauczyciela. Rodziców z dziećmi oczekujących na wejście, prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość i zachowanie odpowiedniego dystansu między sobą min 2 m.

Rodzic/opiekun prawny przyprowadzający lub czekający na odbiór ucznia zobowiązany jest do zachowania wszelkich środków ostrożności, przede wszystkim stosowania osłony ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego – min. odległości 2m w stosunku do pracowników jednostki, innych rodziców i opiekunów.

O ustalonej godzinie pracownik szkoły z zachowaniem środków ochronnych przekazuje opiekę nad uczniem rodzicowi/opiekunowi prawnemu. Uczeń ubrany do wyjścia zostaje przekazany z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Rodzic/opiekun prawny po odebraniu ucznia jest zobowiązany do niezwłocznego opuszczenia terenu szkoły.

Zasady dotyczące rodziców/ opiekunów prawnych odbierających dziecko stosuje się także do kierowców i opiekunów przy dowozie oraz innych osób upoważnionych do odbioru dziecka.

Oświadczenie rodzica

Procedury bezpieczeństwa