Czytanie Korczaka

7 marca 2012 roku w ramach obchodów Roku  Korczakowskiego uczniowie gimnazjum, szkoły zawodowej oraz szkoły przysposabiającej do zawodu  brali udział w konkursie czytelniczym „ Wielkie czytanie Korczaka”.

Celem konkursu było upamiętnienie postaci i twórczości naszego patrona oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród młodzieży.

Uczniowie czytali wybrane przez siebie fragmenty utworów Korczaka. Komisja  oceniała tempo czytania, intonację, płynność i bezbłędność.

Wszyscy uczestnicy wykazali się wielką odwagą i zaangażowaniem. Przyznano pięć pierwszych miejsc a wszyscy występujący uczniowie otrzymali dyplomy za udział.

Mamy nadzieję, że dla naszej  młodzieży potrzeba czytania i kontaktu z książką pozostanie nadal przygodą a dzięki czytaniu będą rozwijać swoją osobowość oraz wrażliwość, zgodnie ze słowami J. Korczaka:

„Ilekroć, odłożywszy książkę,

snuć zaczniesz nić własnych myśli,

tylekroć książka cel zamierzony osiąga.”

zdjęcia przedstawiające uczniów podczas konkursu czytania odbywającego się w bibliotece szkolnej