Dzień latawca

21 marca 2012 r. uczniowie wzięli udział  w  projekcie "Latawce i marzenia" - polskiej edycji Międzynarodowego Święta Kites and Dreams, które nawiązuje do myśli i pragnień Starego Doktora:

„Ale co z latawcami? Jak morze daje dziecku zabawkę - łódkę, tak wiatr powinien dać mu latawce"

Podczas zajęć zespołowych konstruowali latawce ozdabiając je swoimi rysunkami, na latawcach wpisywali swoje marzenia. Choć nie dopisała nam wietrzna pogoda i latawce nie poleciały w przestworza to tak naprawdę najwspanialsze było wzniesienie się, niczym latawce, ponad wszystko, nabranie w piersi powietrza i bieg do przodu z zapartym tchem.

Uśmiech dziecka, radość dorosłych i wspólne dzieło - mknący po niebie latawiec. Tego właśnie pragnął Stary Doktor, aby "duży" dał szczęście "małemu", aby "mały" spełniał marzenia , a "duży" wspierał go w tym dziele. Zakończmy cytatem Janusza Korczaka:

"Nie wiem dlaczego, ale zdaje mi się dotkliwym brak ogni bengalskich i fajerwerków, żywych obrazów i latawców podczas uroczystości dziecięcych"

zdjęcia przedstawiające uczniów z latawcami na boisku, niedaleko budynku szkoły