Konferencja Korczakowska

W środę 20 czerwca 2012r. najbardziej zasłużeni uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej  uczestniczyli w dziecięcej konferencji korczakowskiej w  Katowicach.

Wyróżnionymi uczniami byli: Patrycja Mincer, Dominik Zientek, Mateusz Wiencek oraz Artur Kalemba.

Konferencja zorganizowana była przez Marszałka Województwa Śląskiego, Uniwersytet Śląski oraz Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka. Program konferencji był bogaty w wystąpienia ważnych osobistości: Pana Ministra Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka, dr Jerzego Jarosza, dziekana Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, dr Eugenię Rostańską, Dyrektora Wszechnicy Śląskiej.

Z programami artystycznymi wystąpili uczniowie szkół korczakowskich z Czeladzi, Cieszyna i Bielska. Studenci UŚ zaprezentowali happening oraz program słowno- muzyczny.

Wielkie wrażenie zrobił na nas imponujący gmach Sejmu Śląskiego. Dzieci otrzymały upominki w postaci darmowego biletu do Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Wszyscy uczestnicy konferencji mieli sporo okazji do śmiechu zgodnie z hasłem przewodnim autorstwa Korczaka:

„Kiedy śmieje się dziecko- śmieje się cały świat"

Wyjazd odbył się dzięki finansowemu wsparciu naszej Rady Rodziców za co serdecznie dziękujemy. Słowa podziękowania kierujemy również do organizatorów konferencji.

zdjęcia przedstawiające obrady konferencji, występy podczas jej trwania oraz naszych uczniów na tle sali gmachu Sejmu Śląskiego