Spotkanie z poezją

Dnia 29 marca 2012 roku uczniowie klas gimnazjalnych i przysposabiających do pracy wzięli udział w szkolnym spotkaniu z poezją zatytułowanym „Uczę się ciebie człowieku.”

W pierwszej części spotkania wierszem i piosenką podziękowaliśmy patronowi naszej szkoły Januszowi Korczakowi za to, że stanowi dla nas wzór godny naśladowania. Janusz Korczak uczył człowieczeństwa, uczył godności. Dlatego Staremu Doktorowi ofiarowaliśmy wiersze, wiersze, w których najważniejszy jest człowiek:

„Dla bohatera – Doktora

Czerwona róża w prezencie,

Za Twoje myśli i czyny,

Za Twoją miłość w podzięce.”

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez aktora Teatru Banialuka z Bielska – Białej, Pana Włodzimierza Pohla. Mieliśmy możliwość poznania różnego rodzaju ćwiczeń przygotowujących do ładnej recytacji, do wyrażania emocji,  do odgrywania mini scenek teatralnych.

Spotkanie z poezją pozwoliło nam na chwilę refleksji nad sobą, nad światem.  Możemy podsumować go fragmentem wiersza:

„Daj nam oddechu pełną garść, na chwilę – Boże zwolnij czas (…) A nam się przyda taka chwila, żeby nad życiem się zatrzymać.”

zdjęcia przedstawiają uczniów i nauczycieli podczas spotkania i warsztatów w sali gimnastycznej szkoły