Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne są rodzajem terapii pedagogicznej, ukierunkowanej na korygowanie i kompensowanie zaburzeń psychoruchowych dziecka, jako jednej ze szczególnie ważnych przyczyn niepowodzeń w szkole.

Zajęcia dedykowane są głównie dzieciom, którym brak opanowania pewnych umiejętności utrudnia rozwój. Zajęcia mają za zadanie rozwijać oraz aktywizować funkcje osobowościowe i intelektualne uczniów, pomóc im w pełni uczestniczyć w procesie dydaktyczno-wychowawczym, prowadzić do takiej stymulacji rozwoju dziecka, korygowania i kompensowania jego zaburzonych funkcji by zapobiegać powstawaniu problemów emocjonalnych wynikających z nieradzenia sobie na co dzień na zajęciach, kształtować samodzielność, rozbudzać zainteresowanie i motywację do nauki.

Zajęcia są prowadzone przez nauczycieli mających specjalne przygotowanie w obrębie terapii pedagogicznej.

zdjęcie przedstawia pracę ucznia podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych

praca ucznia podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych